CHIOS / VOYAGE

Things To Do: Chios

Ulaşım:

Sakız Adası nam-ı değer Chios, Ege’nin Kuzey doğu bölgesindeki adalarından biri. Sakız Ada’sına hava ve deniz yoluyla ulaşabilirsiniz. Şehir içinde yürüyerek, adalanın diğer bölgelerine de araç kiralayarak gidebilirsiniz.

Görülmeli:

Tüm binaların dış cephelerinin kazıma usulü süslemelerle kaplı olduğu Pirgi Köyü, Taksiarhon Kilisesinin bulunduğu Mesta Köyü, Parthenogogio’nun bulunduğu, labirent Olimpia Köyü, Lagada balıkçı köyünü, siyah çakıl taşlarıyla kaplı Mavra Volia Plajını mutlaka görün.

Ne Yenip, İçilir?

Konu Yunan müziğiyse bu hazzı doruklarına kadar yaşayacağınız bir ortam sunan bir çok canlı müzikli taverna bulabilirsiniz. Deniz mahsulleri ve mezeler açısından oldukça zengin bir menüleri var. Ve tabii ki tercih edeceğiniz içki Ouzo olmalı. Ayrıca sakızın envai çeşidini tadıp, doğal damla sakızı çiğneyebilirsiniz.

Ne Almalı?

Sakız Adasına gidince bir peynir düşkünüyseniz mutlaka Marios’a uğrayın. Damla sakızının her türlüsüne ev sahipliği yapan Mastiha Shop’a ise bayıldım. Mastika likörü ve Ouzo’da alınabilecek diğer ürünlerden.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s