FASHION / TRENDS

WELL VELVET

15 ve 16. yüzyıllarda mimari, sanat, bilim ve felsefe alanlarında ‘yeniden doğuş’ olarak bilinen Rönesans döneminin yenilikçi rüzgarını bugün bu trendle modada da hissedin!

Gerek kumaşlardaki kadifeler, gerekse detaylardaki görkem. Uzun zamandan beri rastlamadığımız Rönesans kadınının izlerine Gucci, Chanel ve Lanvin defilelerinde rastladık. Özellikle bel kısmına yapılan vurguyla öne çıkan bu trendin kilit parçaları kuşaklar ve korseler!

Hoş geldin Rönesans…

Bu trendi kendinize uyarlamanızı kolaylaştıracak 7 ipucu:

hbz-the-list-velvet-black-jacket

  1. Risk almayanlar için… Siyah renk kadifeyi en iyi gizleyen renklerden biri. Eğer kadife konusunda çekimserseniz siyah sizin tercihiniz olmalı. Bu tarz bir ceketi düz koyu renk denim ve botlarla rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

hbz-the-list-velvet-crush-it

2. Risk severleri buraya alalım… Kadife severlere müjde. Bu sene çok trend olan ve özellikle Paris Fashion Week’te fazlaca gördüğümüz takım kombinleri kadifelerle deneyin..

hbz-the-list-velvet-high-boots

3. Pretty Woman Kadife çizmeler bu trendi yakalamanın en kolay yolu. Alışmak zor olsa da kaliteli kadife modelleri tercih ederseniz bu adımların önüne kimse geçemez. Ancak! düşük kaliteleri tercih edecekseniz bunu değil, geri kalan 9 ipucundan biriyle devam edin…

hbz-the-list-velvet-pink-velvet

4. Smooth Operator İnce askılı, rengarenk kadife elbiseleri içine gömlek ya da basiclerle deneyin! Omzunuza atacağınız bir denim ceket ve sneakerslarla bambaşka bir look yakalayabilirsiniz.

hbz-the-list-velvet-put-your-red-boots-on

5. Booty Dümdüz kot veya siyah kombinlerde ilgiyi ayaklara çekmek için kadife en güzel yollardan biri. Bunu gece yapmak için çizme, gündüzleri ise bot tercih edebilirsiniz. Bu botlarsa Stuart Weitzman.

hbz-the-list-velvet-stone-cold-fox

6. Hey Polka ya da kadife 101 diyebiliriz. En sade ya da risk almayan parçalar şüphesiz kadife detaylar taşıyanlar. Gerek görseldeki gibi desen üzerinde gerekse yaka ve manşet detaylarında yer alan kadifeler, en az kadife takımlar kadar revaçta!

hbz-the-list-velvet-suit-up

7. Suit UP! Özel geceler için kadife takım elbiseler alışılmışın kesinlikle dışında. Gideceğiniz etkinliğe göre ipek gömlek ya da büstiyerlerle kombinleyerek harikalar yaratabilirsiniz.

PODYUMDAN

ronesans-kadini-lanvin

Lanvin

ronesans-kadini-chanel

Chanel

ronesans-kadini-gucci

Gucci

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s