BEAUTY / MAKE UP

MAKE-UP 101

12386408b028ae3154c8cff0ae731eac

En kaliteli makyaj malzemelerini kullansanız bile, doğru kullanamadıktan sonra hiç bir anlamı kalmıyor. Bunun içinde ilk olarak iş fırça da bitiyor. Çeşit çeşit fırça içinden hangisini ne için kullanacağınız çok önemli, ve tabii ki fırçaların tüyleri. Kaliteli fırça demek kaliteli makyaj demektir bunu unutmayın. Bunun için benim tercihim MAC ve Sephora’ dan yana. Sert ve kalitesiz fırçalar hem cildinize zarar verir, hemde ürünleri eşit derecede cildinize uygulamanızda zorluk çıkarır. Makyaj yapmadan önce cildinizi iyice temizleyin, açılan gözenekleri tonikle kapatın. Bir kaç dakika cildiniz tonikle kalsın, üzerine nemlendiricinizi sürün ve cilt nemlendiriciyi iyice emene kadar bekleyin.

9479c899aec6217d0e8cc7cfbee769ce
Fondöten ve ya benim tercihim BB Krem’leri yüzünüze ve boynunuza ince bir tabaka halinde uygulayın. Kalın bir tabaka her zaman ciltte maske gibi durur. Cilt renginizin bir maksimum iki ton koyusu fondöten tercih edin, bronz gözükmek için beyaz tene sürülen koyu fondötenleri tercih etmeyin. Doğal durmuyor.
Allıkta; yazları bronz ve şeftali tonlarını, kışın pembe tonları veya cildimin bir ton koyusu bronz allıkları tercih ediyorum.
Gözler de şüphesiz en çok kullandığım eyeliner ve rimeller. Bu ürünleri kullanmadan önce göz altlarını ve göz kapaklarını, cildin bir ton açığı kapatıcı ile kapatın. Bu aşamada çok hassas olmanız gerekiyor, çünkü sert bir şekilde uygulanan kapatıcı göz altlarınıza kalıcı hasar veriyor. Kırılan pigmentler göz altlarının morarmasına neden oluyor. Bu yüzden olabildiğince hassas davranıp, parmak uçlarınızla masaj yapar gibi ürünleri yedirmeniz gerekiyor.
Benim renkli göz makyajıyla fazla aram yok. Daha çok siyah ve kahve tonlarını tercih ediyorum.
6ef89e0593db1f10dd163895374d343d
Gelelim son olarak dudaklara; ne renk olursa olsun o rengin bir ton koyusuyla dudaklarınıza çerçeve çekmeyi ihmal etmeyin.
Benim renk tercihlerime gelirsek genel de bordo, kırmızı, ten rengi, pembe ve kahve tonları. Hangisini tercih edersem edeyim benim için mat olması her şeyden önemli.
Advertisements

One thought on “MAKE-UP 101

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s